Obniżenie poziomu cukru we krwi
Porady dla cukrzyków
Suplement diety
Topinulin Diabates
Cukrzyca
dla diabetyków
TOPINULINŸ DIABETES to nowej generacji suplement diety opracowany specjalnie pod kątem potrzeb żywieniowych diabetyków z cukrzycą typu 2, osób z rodzinną predyspozycją do cukrzycy a także pomocniczo podczas stosowania kuracji odchudzającej.
Unikalny, biochemiczny skład produktu pozwala wzbogacić codzienną dietę diabetyków w substancje, których skojarzone działanie korzystnie wpływa na regulację poziomu cukru we krwi, zmniejszając jego przyswajanie po posiłkach oraz ułatwia przemianę materii i procesy trawienia.

Cukrzyca 2 typu
Kalkulator BMI
(Body Mass Index)
Waga: kg
Wzrost: cm    
Kalkulator BMI
Suplement Diety TOPINULIN® DIABETES bogaty w najwyższej jakości standaryzowane składniki odżywcze zmniejsza przyswajanie cukrów i skrobi z pożywienia.
TOPINULIN® DIABETES to doskonałe wsparcie codziennej diety diabetyków oraz osób zagrożonych cukrzycą, a także odchudzających się i prowadzących mało aktywny tryb życia. Nie może być jednak traktowany jako substytut zróżnicowanej diety.
TOPINULIN® DIABETES zawiera kombinację aktywnych substancji, które wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.
Sproszkowane bulwy topinambura zawierają inulinę, która obniża poziom cukru. Podobne działanie wykazują wyciąg z liści morwy białej oraz chrom. Zawarty w preparacie kwas alfaliponowy łagodzi skutki cukrzycy typu 1 i 2.
Starannie dobrane składniki TOPINULIN® DIABETES wykazują także działanie wzmacniające układ odpornościowy i wspomagają odchudzanie.

Cukrzyca to choroba upośledzająca zdolność utylizacji pokarmu. Hormon o nazwie insulina, wytwarzany przez trzustkę, wspomaga organizm w przetwarzaniu pożywienia w energię. Cukrzyca pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy zachodzi jedna z dwóch wymienionych sytuacji:
- trzustka przestaje produkować insulinę lub
- organizm nie jest w stanie wykorzystywać wytworzonej insuliny.
Cukrzyca typu 1
Jest chorobą immunologiczną. Występuje już w dzieciństwie lub młodości i trwa przez całe życie. Przyczyną jest zniszczenie komórek beta w trzustce, które są odpowiedzialne za wytwarzanie insuliny.
Cukrzyca typu 2
Jest chorobą metaboliczną. Chorzy wytwarzają insulinę, jednak jej ilość nie jest wystarczająca lub nie działa ona prawidłowo w ich ustroju. W obu przypadkach ulega zaburzeniu wchłanianie glukozy do komórek. Objawy, które powinny zaniepokoić: kłopoty ze wzrokiem, wzmożone pragnienie, częste oddawanie moczu, przewlekłe zmęczenie, chudnięcie i zbyt częste infekcje mogą być pierwszymi objawami cukrzycy. Dlatego tak ważne jest regularne (najlepiej raz w roku) kontrolowanie poziomu cukru we krwi.
bogaty w najwyższej jakości standaryzowane składniki odżywcze zmniejsza przyswajanie cukrów i skrobi z pożywienia.
Zamaskowana cukrzyca
pasek dol
pasek top
pasek dol
pasek gora
Farmapol Body Mass Index
pasek dol
drzewo